Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Småstjärnorna    Utskriftsdatum  20 november 2016   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Billingens simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 november 2016         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    39.68        1:21.84   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    45.69        1:37.49   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb            43.49   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            44.40   
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            47.07   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            48.29   
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb            51.61   
Ella Winqvist  2007  Billingens Simklubb            53.03   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            57.02   
Moa Lindåse  2005  Billingens Simklubb            58.17   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            23.16   
Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb            23.47   
Oscar Woollett  2004  Billingens Simklubb            24.01   
Malva Diehm  2008  Billingens Simklubb            25.39   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            26.08   
Isa Streith  2008  Billingens Simklubb            27.05   
Sara Bergkvist  2007  Billingens Simklubb            27.85   
Embla Turesson  2007  Billingens Simklubb            29.39   
Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            29.79   
10  Johanna Gannerud  2008  Billingens Simklubb            30.16   
11  Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            30.65   
12  Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            32.58   
13  Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            33.19   
14  Emilia Svensson  2008  Billingens Simklubb            34.52   
15  Alva Johansson  2008  Billingens Simklubb            37.56   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    1:15.16        1:15.16   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    37.68        1:21.63   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    38.52        1:23.65   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    39.77        1:26.12   
Vanja Emanuelsson Fransso  2005  Billingens Simklubb    40.37        1:27.55   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb    42.05        1:28.90   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb    41.20        1:32.16   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            41.53   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            44.87   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            47.24   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb            18.86   
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            18.91   
Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb            20.57   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            22.27   
Moa Lindåse  2005  Billingens Simklubb            23.35   
Sara Bergkvist  2007  Billingens Simklubb            23.39   
Malva Diehm  2008  Billingens Simklubb            23.46   
Oscar Woollett  2004  Billingens Simklubb            23.51   
Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            25.56   
10  Johanna Gannerud  2008  Billingens Simklubb            27.65   
11  Ella Winqvist  2007  Billingens Simklubb            29.31   
12  Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            29.67   
13  Embla Turesson  2007  Billingens Simklubb            30.50   
14  Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            30.94   
15  Emilia Svensson  2008  Billingens Simklubb            31.07   
16  Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            38.86   
17  Alva Johansson  2008  Billingens Simklubb            39.05   
Kornelia Carlsten  2006  Billingens Simklubb            DNS   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    37.27        1:26.80   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    45.01        1:39.80   
Vanja Emanuelsson Fransso  2005  Billingens Simklubb    50.33        1:41.43   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb    48.21        1:42.84   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    52.29        1:51.30   
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    54.86        1:57.09   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb            48.64   
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            51.19   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            51.22   
Vanja Emanuelsson Fransso  2005  Billingens Simklubb            52.25   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            56.18   
Sara Bergkvist  2007  Billingens Simklubb            59.01   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            59.58   
Kornelia Carlsten  2006  Billingens Simklubb            DNS   
Melker Carlsten  2007  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb            27.26   
Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            29.79   
Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            30.27   
Malva Diehm  2008  Billingens Simklubb            31.67   
Embla Turesson  2007  Billingens Simklubb            32.43   
Emilia Svensson  2008  Billingens Simklubb            32.59   
Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            34.50   
Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            35.32   
Johanna Gannerud  2008  Billingens Simklubb            36.65   
10  Alma Hasselqvist  2008  Billingens Simklubb            38.09   
11  Ella Winqvist  2007  Billingens Simklubb            38.34   
12  Oscar Woollett  2004  Billingens Simklubb            38.51   
13  Alva Johansson  2008  Billingens Simklubb            46.80   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            20.59   
Filip Agerborn  2006  Billingens Simklubb            22.43   
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            25.60   
Moa Lindåse  2005  Billingens Simklubb            26.84   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            27.11   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb            43.09   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            46.84   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            47.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 november 2016 
Licensierad till: Billingens Simklubb  Utskriftstid  11:44