Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Billinge Race 2014    Utskriftsdatum  06 april 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  Billingens Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Fl 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    32.93        1:08.76   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    33.83        1:10.79   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    33.92        1:11.69   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    34.18        1:12.09   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    35.78        1:14.51   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    35.75        1:15.49   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    36.88        1:17.31   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    36.94        1:18.64   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    38.66        1:22.45   
10  Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    41.35        1:25.55   
11  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    40.66        1:25.95   
12  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    42.50        1:26.55   
13  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    40.23        1:28.47   
14  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    44.74        1:31.28   
15  Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    42.84        1:32.18   
16  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    43.06        1:32.88   
17  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    44.91        1:36.17   
18  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    44.72        1:37.99   
19  Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap    48.50        1:44.43   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Po 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    30.82        1:04.75   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.16        1:06.18   
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb    32.69        1:10.01   
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    34.41        1:10.08   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap    34.09        1:11.98   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    38.88        1:21.74   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap    43.40        1:33.81   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    44.64        1:35.72   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    48.89        1:41.89   
10  Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    49.59        1:50.12   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Fl 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            17.38   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            18.16   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            23.24  TLB 
Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            23.79   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            24.98   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            25.42   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            26.24   
Nemi Boström  2005  Töreboda Simförening            26.35   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            27.52   
10  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            27.69   
11  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            33.55   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Fl 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            16.38   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            17.08   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            18.36   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            20.87   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            23.24  TLB 
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            23.78   
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            24.50   
Nour Abdul-Rahman  2004  Billingens Simklubb            26.69   
Jonna Breman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            26.73   
10  Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap            32.07   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Po 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            18.89   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            21.90  TLB 
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            24.99   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            29.38   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            35.95   
Rasmus Johansson  2005  Billingens Simklubb            38.67   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Po 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Karlsson  2004  Karlsborgs Simklubb            18.82   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            20.10   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            21.85   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            21.90  TLB 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 13 o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    41.13        1:26.50   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    41.31        1:28.62   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    42.58        1:28.90   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    42.58        1:30.94   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    44.22        1:33.56   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    45.16        1:35.77   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    45.83        1:40.02   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    47.81        1:42.42   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    47.78        1:42.53   
10  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    49.16        1:43.97   
11  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    51.61        1:48.31   
12  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    54.33        1:50.42   
13  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    54.55        1:51.55   
14  Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    54.69        1:54.23   
15  Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap    54.16        1:56.18   
16  Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    55.77        1:57.80   
17  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    55.93        1:57.96   
18  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    59.50        2:05.05   
19  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    2:18.91        2:18.91   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Po 13 o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb    43.19        1:28.83   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    41.23        1:29.04   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap    55.56        1:54.39   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    55.16        1:55.04   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    57.38        2:02.84   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    59.76        2:06.99   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    1:08.23        2:23.61   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Fl 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            21.63   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            22.34   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            27.69   
Nemi Boström  2005  Töreboda Simförening            30.82   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            31.63   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            31.92   
Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            33.11  TLB 
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            33.11  TLB 
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            36.70   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Bröstsim Fl 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            22.29   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            22.80   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            24.82   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            26.35   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            27.82  TLB 
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            27.82  TLB 
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            29.95   
Jonna Breman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            30.62   
Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap            33.93   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Po 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            25.91   
Filip Nyberg  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            29.09   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            31.73   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            32.07   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            36.20   
Rasmus Johansson  2005  Billingens Simklubb            39.47   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Po 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Karlsson  2004  Karlsborgs Simklubb            28.45   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            29.09   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            DSQ   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Gustaf Hasselqvist  2004  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Fl 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:11.93  2:33.18  3:54.20    5:13.46   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:14.38  2:34.85  3:55.89    5:16.10   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:17.90  2:41.99  4:04.21    5:21.75   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    1:13.90  2:35.22  3:58.52    5:22.27   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:21.80  2:54.95  4:28.87    6:00.72   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    1:27.99  3:06.67  4:45.23    6:19.40   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    1:31.93  3:13.26  4:56.56    6:29.69   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    1:38.59  3:25.66  6:02.80    6:54.98   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            DNS   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Po 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    1:08.85  2:26.13  3:45.87    5:04.59   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:15.29  2:40.18  4:07.06    5:33.88   
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    1:22.31  2:52.96  4:22.56    5:44.94   
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb    1:22.72  2:55.03  4:23.29    5:52.12   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap    1:22.31  2:54.77  4:27.33    5:54.24   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    1:28.03  3:03.23  4:37.13    6:09.45   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Fl 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            23.70   
Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            26.70   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            27.23  TLB 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            27.52  TLB 
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            27.71  TLB 
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            31.99   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            33.92  TLB 
Nemi Boström  2005  Töreboda Simförening            33.92  TLB 
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            33.92  TLB 
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            DSQ   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Fl 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            20.11   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            21.93   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            22.06   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            27.23  TLB 
Fanny Bergkvist  2004  Billingens Simklubb            27.52  TLB 
Jonna Breman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            27.71  TLB 
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            27.71  TLB 
Emese Toth  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Po 10, 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            25.30   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            29.48   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            31.29   
Rasmus Johansson  2005  Billingens Simklubb            33.01   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            34.22   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            38.54   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Po 10, 9 o y, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Karlsson  2004  Karlsborgs Simklubb            23.48   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            24.03   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            26.33   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            26.66   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Fl 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    36.43        1:15.30   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    36.70        1:17.24   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    39.60        1:21.46   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    40.74        1:24.76   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    41.02        1:25.75   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    45.18        1:31.52   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    44.91        1:33.45   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    45.04        1:33.73   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    48.44        1:39.23   
10  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    50.07        1:42.94   
11  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    55.79        1:52.47   
12  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    56.97        1:54.97   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Po 13 år o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    37.43        1:16.94   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    39.11        1:17.59   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap    49.13        1:40.16   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    54.43        1:51.04   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    57.64        1:56.83   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            19.71   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            21.79   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            18.44   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            21.33   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            22.42   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            DNS   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            25.82   
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Fl 13 o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Billingen Damer  2001  Billingens Simklubb            2:21.78   
  Vera Emanuelsson Fransson  2001      31.15        31.15   
  Tea Gustavsson  2002      36.92        1:08.07   
  Hilda Spångberg  2003      41.25        1:49.32   
  Hilja Schimmel  2003      32.46        2:21.78   
                     
Mariestad Damer  2001  Mariestads Simsällskap            2:24.04   
  Nikita Kapron  2003      34.94        34.94   
  Hilda Melin  2002      42.79        1:17.73   
  Ebba Olsson  2001      32.80        1:50.53   
  Matilda Eni  2002      33.51        2:24.04   
                     
Falköping Damer [2001]  2001  Falköpings Simsällskap            2:24.43   
  Alma Winberg  2001      35.16        35.16   
  Filippa Lind  2004      38.61        1:13.77   
  Hanna Björkman  2001      38.89        1:52.66   
  Tuva Samuelsson  2001      31.77        2:24.43   
                     
Skövde SS Damer 2002  2003  Skövde Simsällskap            2:25.69   
  Tuva Rosebrink  2001      31.76        31.76   
  Linn Suchomel  2003      32.00        1:03.76   
  Kajsa Westerberg  2001      36.56        1:40.32   
  Panni Toth  2002      45.37        2:25.69   
                     
Lidköping Damer  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            2:40.26   
  Amanda Torén  2003      46.02        46.02   
  Disa Sixtensson  2003      40.16        1:26.18   
  Alva Jonsson  2003      41.19        2:07.37   
  Alexandra P. Hukvist  2001      32.89        2:40.26   
                     
Billingen Damer Lag 2  2002  Billingens Simklubb            2:52.08   
  Anna Forssgren  2001      39.55        39.55   
  Klara Forssgren  2003      44.18        1:23.73   
  Clara Thempo  2003      50.43        2:14.16   
  Mathilda Svensson  2003      37.92        2:52.08   
                     
Skövde SS Damer [2003]  2003  Skövde Simsällskap            2:56.41   
  Molly Lund  2005      42.10        42.10   
  Ida Johansson  2003      44.19        1:26.29   
  Alva Strålman  2003      52.40        2:18.69   
  Tilda Rosenqvist  2003      37.72        2:56.41   
                     
Mariestad Damer Lag 2  2003  Mariestads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Po 13 o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsborg Herrar [2001]  2001  Karlsborgs Simklubb            2:43.45   
  Ted Niklasson  2001      30.14        30.14   
  Erik Karlsson  2004      45.45        1:15.59   
  Liam Karlsson  2005      50.84        2:06.43   
  Filip Martinsson  2003      37.02        2:43.45   
                     
Billingen Herrar [2001]  2001  Billingens Simklubb            2:45.51   
  Filip Berlin  2001      44.63        44.63   
  Anton Svensson  2001      30.91        1:15.54   
  Arvid Lindén  2004      45.99        2:01.53   
  Hikmat Abdul-Rahman  2001      43.98        2:45.51   
                     
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Fl 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            34.54   
Nikita Kapron  2003  Mariestads Simsällskap            38.29   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb            40.81   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            45.54   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            49.44   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            53.46   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Fl 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            39.21   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb            43.72   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            50.57   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            52.56   
Linnea Ewaldson  2002  Töreboda Simförening            55.12   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Fl 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb            34.20   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            36.27   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            42.08   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Po 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            40.63   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            53.68   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Po 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            35.92   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Po 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb            35.67   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb            37.32   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap            37.66   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Fl 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikita Kapron  2003  Mariestads Simsällskap            39.77   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            43.74   
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            45.90   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            47.60   
Elsa Göransson  2003  Varabygdens Simsällskap            48.75   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            49.22   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            49.55   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            50.36   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            50.46   
10  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            50.51   
11  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            51.87   
12  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb            52.02   
13  Alva Strålman  2003  Skövde Simsällskap            1:03.59   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Fl 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            38.47   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            40.09   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb            43.41   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            47.08   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            47.37   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            49.08   
Linnea Ewaldson  2002  Töreboda Simförening            58.29   
Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Fl 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap            35.91   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb            36.32   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            48.73   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Po 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Öijen  2003  Falköpings Simsällskap            44.91   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            50.28   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            52.63   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            59.65   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Po 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            38.73   
Jonathan Eriksson  2002  Töreboda Simförening            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Po 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            35.55   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb            36.04   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap            41.49   
Filip Berlin  2001  Billingens Simklubb            49.50   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb            54.03   
Gustav Kristiansson  2001  Töreboda Simförening            1:02.48   
Anton Suneson  2001  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Fl 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikita Kapron  2003  Mariestads Simsällskap            43.36   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            43.54   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb            43.68   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            50.59   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            52.02   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb            52.27   
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            52.67   
Elsa Göransson  2003  Varabygdens Simsällskap            53.11   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            56.15   
10  Fanny Gustavsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            56.40   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            59.55   
12  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            1:00.17   
13  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            1:00.88   
14  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            1:02.53   
15  Alva Strålman  2003  Skövde Simsällskap            1:05.03   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Fl 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            45.11   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            47.35   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            48.94   
Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap            53.34   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            53.49   
Linnea Ewaldson  2002  Töreboda Simförening            59.64   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Fl 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap            40.61   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            40.83   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            42.80   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            44.11   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            47.91   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Po 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            47.34   
Albin Öijen  2003  Falköpings Simsällskap            50.22   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            53.90   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            57.45   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            1:00.58   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Po 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            41.83   
Jonathan Eriksson  2002  Töreboda Simförening            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Po 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb            39.66   
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb            40.19   
Filip Berlin  2001  Billingens Simklubb            58.38   
Gustav Kristiansson  2001  Töreboda Simförening            1:01.30   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb            1:05.14   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Fl 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            31.86   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb            32.51   
Nikita Kapron  2003  Mariestads Simsällskap            34.41   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            38.39   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            39.23   
Elsa Göransson  2003  Varabygdens Simsällskap            40.22   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            40.65   
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            41.52   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb            41.61   
10  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            42.24   
11  Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            43.68   
12  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            44.65   
13  Klara Forssgren  2003  Billingens Simklubb            46.27   
14  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            46.99   
15  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            49.17   
16  Clara Thempo  2003  Billingens Simklubb            49.59   
17  Alva Strålman  2003  Skövde Simsällskap            53.52   
18  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            56.14   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Fl 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            33.45   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            34.11   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb            36.27   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            39.07   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            43.07   
Linnea Ewaldson  2002  Töreboda Simförening            43.76   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            44.35   
Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap            50.46   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Fl 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb            30.48   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            33.32   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            34.62   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            35.74   
Anna Forssgren  2001  Billingens Simklubb            39.76   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            41.06   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Po 11 12 13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            33.08   
Albin Öijen  2003  Falköpings Simsällskap            38.02   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            38.63   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            39.97   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            51.21   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Po 11 12 13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            32.66   
Jonathan Eriksson  2002  Töreboda Simförening            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Po 11 12 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb            29.41   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            29.50   
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb            31.10   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap            32.68   
Filip Berlin  2001  Billingens Simklubb            45.26   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb            48.24   
Gustav Kristiansson  2001  Töreboda Simförening            56.19   
Anton Suneson  2001  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 april 2014 
Licensierad till: Varabygdens Simsällskap  Utskriftstid  15:23